Zabezpieczenie hipoteki

Zaciągnięcie kredytu na dwadzieścia czy trzydzieści kolejnych lat naszego życia to dopiero pierwszy krok w kierunku posiadania własnego lokum. To też realne zobowiązanie wobec banku, często na setki tysięcy złotych.

Jeśli bank pozytywnie wycenił naszą wiarygodność finansową na moment zaciągnięcia kredytu, nie oznacza to wcale, że będziemy zdolni spłacać go przez kolejne lata…

Dobrze mieć pewność, że zobowiązania wobec banku nie pogorszą jakości życia naszej rodziny, gdyby wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Ważne inwestycje życiowe wymagają od nas odpowiedzialności i troski o to, by były dla nas i naszych bliskich bezpieczne z finansowego punktu widzenia. Tworząc własne ognisko domowe, powinniśmy mieć pewność, że tworzymy przyszłość naszej rodziny, jednocześnie chroniąc ją przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami.

W jaki sposób polisa na życie zabezpiecza naszą rodzinę przed trudnymi sytuacjami życiowymi w kontekście kredytu hipotecznego?

  • zabezpieczenie spłaty kredytu
  • zabezpieczenie finansowe w przypadku niezdolności do pracy
  • pieniądze na utrzymanie i spłatę kredytu w sytuacji poważnej choroby
  • dysponowanie zgromadzonym kapitałem, gdy tylko będzie potrzebny
  • ochrona dla bliskich w niespodziewanych sytuacjach życiowych
  • zabezpieczenie finansowe rodziny, gdy zabraknie źródła utrzymania

Kredyt dobrze zabezpieczony, to kredyt, który nie zagraża Tobie i Twoim bliskim!

Koszt? Niepoliczalny, tak samo jak korzyści płynące z zabezpieczenia! Ale czy da obniżyć się koszt polisy na życie zabezpieczającej hipotekę domu czy mieszkania? Na ogół banki proponują ubezpieczenie na życie przy umowie kredytowej. Często jest tak, że wykupienie polisy na życie bezpośrednio w banku wraz z kredytem ma wpływ na oprocentowanie samego kredytu. Zdarza się jednak po roku zrezygnować można z narzuconego ubezpieczenia po roku i poszukać tańszej opcji.

Related posts

Leave a Comment