Dziecko

Dziecko to przede wszystkim radość i duma rodziców. Ale to również ogromna odpowiedzialność. O nasze pociechy troszczymy się nie tylko na co dzień, dbamy by nie stała się im żadna krzywda, ale również martwimy się o ich przyszłość i wykształcenie- a to kosztuje.

UBEZPIECZENIE DZIECKA

Dziecko to też wulkan energii 🙂 Logiczne zatem, że najistotniejsze wydaje się nam ubezpieczenie naszych pociech od następstw nieszczęśliwych wypadków. Tego typu ubezpieczenia wykupić można w szkole. Nie zawsze mamy jednak świadomość, że wbrew obiegowym opiniom wcale nie są one obowiązkowe. Oczywiście warto wykupić tego typu ubezpieczenie, ponieważ nie ma co ukrywać, że ubezpieczenie grupowe jest zawsze najtańszym rozwiązaniem, w dodatku najczęściej obejmuje ono swoim zakresem zdarzenia, które mają miejsce poza terenem szkoły. Trzeba natomiast mieć świadomość, iż tego typu polisa w żaden sposób nie zwalnia z odpowiedzialności szkoły za wydarzenia, które mają miejsce na jej terenie. Ubezpieczenie NNW to jedno, odpowiedzialność szkoły to drugie.

Dziecko ubezpieczyć możemy również w ramach posiadanej przez nas polisy na życie. W grę wchodzą wtedy takie opcje jak śmierć dziecka, jego poważne zachorowanie (lista chorób jest na ogół krótsza, aniżeli w wersji dla dorosłych) czy następstwa nieszczęśliwych wypadków. Propozycja tego typu ubezpieczenia dotyczy już najmłodszych pociech.

FINANSOWA PRZYSZŁOŚĆ  DZIECKA

W dzisiejszych czasach o wszystko zadbać musimy sami. Również o przyszłość naszych dzieci, w tym finansową. O to, jak sfinansować ich edukację, z czego opłacić ich przyszłe studia. Im wcześniej o tym pomyślimy, tym więcej kapitału uda nam się zgromadzić (więcej tutaj: Przyszłość dziecka).

Related posts