Zdrowie

„Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz (…)”.

Zdrowie to najcenniejsza rzecz jaką mamy, to ono wpływa na wszystkie inne rzeczy w naszym życiu, dobre zdrowie pozwala między innymi pracować i zarabiać pieniądze. Z kolei jego brak zawsze wiąże się kosztami.

Przez prywatne „ubezpieczenie zdrowotne” rozumiemy najczęściej dostęp do lekarzy specjalistów w sieciach placówek takich jak np. Lux-Med czy Medicover. Składki różnią się w zależności od zakresu jaki zapewnia tego typu ubezpieczenie, jak również od tego czy wybierzemy wersję indywidualną, czy też rodzinną. Realny koszt takiej polisy wynieść może od około 50 zł za podstawową opiekę indywidualną, aż do 500 zł za wersję rodzinną o szerokim zakresie usług. Tego typu rozwiązanie kupić można osobno lub jako opcję dodatkową do polisy na życie, w tym drugim przypadku liczyć można na niższą cenę.

Ale ubezpieczenie zdrowotne, to znacznie więcej. Zależnie od rodzaju posiadanej polisy, w przypadku hospitalizacji liczyć możemy na różnego rodzaju wsparcie ze strony firm ubezpieczeniowych. Może to być wypłata za każdy dzień pobytu w szpitalu (najczęściej w przypadku minimum trzydniowej hospitalizacji), wypłata świadczenia zrealizowana może być też na podstawie listy procedur medycznych, za które jeśli wystąpią, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam pieniądze. Dodatkowo wykupić można opcję dodatkową, która zapewni nam pokrycie kosztów nabycia leków niezbędnych przy do powrotu do zdrowia (tzw. „lekowe”).

Ciężkie choroby, takie jak np. nowotwór, zawał czy wylew najczęściej ujęte są w polisach ubezpieczeniowych jako osobna pozycja (więcej tutaj: Poważne zachorowania).

Tak jak w przypadku każdej polisy, by dobrać odpowiednie rozwiązanie należy najpierw zdefiniować czego od polisy ubezpieczeniowej oczekujemy, oraz co i w jakich sytuacjach ma ona dla nas „załatwiać”.

Related posts