Ubezpieczenie na raka

Nowotwory to plaga XXI wieku. Głównym problemem jest to, że niezmiernie ciężko je wykryć, ponieważ bardzo długo nie dają żadnych objawów fizycznych, a nawet jeśli, to często objawy te bagatelizujemy lub wręcz ignorujemy. Gdy uda się je w końcu zdiagnozować, często choroba jest już na takim etapie rozwoju, że nie daje szans na skuteczne wyleczenie. Niezmiernie istotna w walce z rakiem jest przede wszystkim profilaktyka.

Ubezpieczenie kupujemy zdrowiem, gdy już zachorujemy na zawarcie polisy jest za późno, dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu.

Na rynku dostępnych jest wiele polis, które są przynajmniej w wymiarze finansowym zwiększają nadzieje na wyleczenie, dając nam pieniądze niezbędne do szybkiej i skutecznej kuracji.

Bardzo różne są sumy ubezpieczenia zależnie od rodzaju polisy, nie oszukujmy się jednak, że suma ubezpieczenia z tytułu poważnego zachorowania na poziomie 1.000 zł da nam pieniądze niezbędne do podjęcia leczenia. Oczywiście, będzie na pewno jakimś ułatwieniem, pokrywając choćby koszty transportu do lekarzy specjalistów, ale na dłuższą metę nie pomoże w skutecznej walce z rakiem.

Najwyższe sumy ubezpieczenia od ciężkich chorób (w tym nowotworów) uzyskać możemy wykupując ubezpieczenie od poważnego zachorowania jako opcję dodatkową przy polisie na życie.

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że firmy ubezpieczeniowe wypłacają świadczenia z tytułu wystąpienia nowotworów złośliwych (!), wyjątkiem są tu najczęściej łagodne nowotwory mózgu.

Najpierw musimy zdefiniować nasze potrzeby, tak jak wobec każdego rodzaju polisy, w tym przypadku musimy odpowiedzieć sobie m. in. na pytanie, czy zależy nam na niskiej składce, czy też na wysokiej sumie ubezpieczenia, która wspomoże nas w walce z rakiem?

Related posts