Assistance domowe

Ubezpieczenie assistance domowego, to relatywnie świeża oferta na rynku ubezpieczeń w Polsce. Stąd niewiele osób ma świadomość, że tego typu polisy istnieją, a już tym bardziej nie wiedzą po co i kiedy może być taka polisa pomocna.

Głównie obejmuje ona pomoc specjalistów, takich jak hydraulik, elektryk czy ślusarz w sytuacjach niespodziewanych. Koszty materiałów będziemy musieli ponieść sami, mamy natomiast pewność, że specjalista, którego zapewni nam ubezpieczyciel w ramach pomocy, nie będzie „z pierwszej łapanki”, czy programu „Usterka”. Pomoc obejmuje też organizację pobytu w hotelu np. po pożarze, ale również transport ocalałego mienia na miejsce tymczasowego pobytu, czy też dozór pozostawionego bez opieki domu.

Co poza tym?

W określonych okolicznościach:

–  opieka medyczna/ pielęgniarska;

–  pomoc w opiece nad dziećmi, czy zwierzętami domowymi, w razie naszej nagłej hospitalizacji;

– dostęp do infolinii medycznej, w ramach której otrzymamy informacje jak właściwie zachować się, gdy zachoruje dziecko, czy też dowiemy się gdzie znajduje się najbliższa czynna apteka. Informacje te teoretycznie znaleźć można w internecie, w praktyce, stres może sprawić, że prosta z pozoru  pomoc okaże się zbawienna.

Related posts

Leave a Comment